hlavička

TER ČESKÁ s.r.o.

Jeřábová technika TER, rádiová dálková ovládání Magnetek, kladkostroje KITO
napájecí troleje pro jeřáby, zdvihací a mobilní zařízení.

Vážení břemen - omezení přetížení zdvihacích zařízení

Tenzometr čep Displej Micra

Vážení břemen a omezení přetížení zdvihacích zařízení

Systém omezení přetěžování se skládá ze zobrazovací jednotky s převodníkem (displeje) ALPHA, JUNIOR, KAPPA, MICRA nebo DINOS a měřícího tenzometru. Podle výstupního signálu tenzometru displej určuje a zobrazuje aktuální hmotnost břemene a umožňuje celou řadu dalších funkcí systému. Tenzometr je s displejem spojen kabelem. Displeje disponují jedním nebo dvěma nezávislými (KAPPA) vstupy a mohou být osazeny rozšiřujícími kartami s reléovými, analogovým, sériovým nebo logickým výstupem. Montují se do panelu nebo na DIN lištu. Základní ovládání je vyřešeno vestavěnými tlačítky, kompletní nabídka všech funkcí je přístupná prostřednictvím zadního konektoru. Jsou programovatelné tlačítky nebo prostřednictvím PC a umožňují nastavit přesně podle požadavků uživatele.
Displej KAPPA nabízí i pokročilé zpracování vstupních dat např. za časové období a umožňuje tak např. omezit funkce zařízení v případě blížícího se termínu předepsané údržby.

Systém lze vybavit také přídavnou, externí, jedno nebo oboustrannou zobrazovací jednotkou DINOS s velikostí číslic až 250 mm. DINOS se k řídícímu displeji připojí pomocí sériového nebo analogového výstupu.

Jako snímací prvky slouží různé typy tenzometrů, podle způsobu montáže do stávající konstrukce zdvihacího zařízení. Přehled a podrobné parametry všech nabízených tenzometrů a další informace jsou ke stažení v PDF.

Závěsná váha Hanito

V nabídce TER ČESKÁ nechybí ani závěsné váhy s nosností až 10000 kg. Jsou vybaveny LCD displejem zobrazujícím aktuální hmotnost břemene a ovládacími tlačítky.
Jeřábová závěsná váha Hanito je cenově výhodná váha s funkcí tara a rozsahem 300 až 10000 kg.

Servisní kalibrační soupravy

Pro servisní pracovníky a zaměstnance údržby nabízíme soupravy závěsného tenzometru ET Series nebo tenzometru v provedení 'oko' s rádiovým přenosem. Obě soupravy mají kapesní vyhodnocovací modul s LCD displejem. Tenzometry jsou navrženy zejména pro servisní účely tj. opakovanou, častou, rychlou a jednoduchou montáž, nízkou hmotnost a snadnou přenositelnost. Jsou vyrobeny z lehké slitiny, ET Series může být dodána včetně transportního zavazadla. Ceny servisních setů jsou od 66 495,- Kč, za provedení s kabelem a od 100 152,- Kč za bezdrátové provedení.
Kalibrační soupravu ET nabízíme i k zapůjčení nebo můžeme kalibraci stávajícího zařízení provést sami na objednávku.

Použití:

Systém vážení je možné použít buď samostatně pro zjištění hmotnosti zdvihaných břemen nebo ve spolupráci s dalším zařízením (PLC apod.) pro funkce omezení přetížení zdvihacích zařízení.

Nabízíme tyto typy displejů Ditel:

 • JUNIOR
 • MICRA
 • ALPHA
 • KAPPA
 • DINOS

Displeje umožňují buď montáž do panelu nebo na DIN lištu, DINOS je přídavný externí displej s velikostí číslic až 250 mm, určený pro samostatnou montáž.
Mohou být vybaveny analogovým vstupem (napěťový, proudový), datovým vstupem nebo vstupem, který umožňuje přímé připojení a napájení měřícího senzoru např. tenzometru, teploměru apod.
Displeje mohou být osazeny rozšiřujícími kartami s analogovým, datovým, stavovým nebo logickým výstupem.
Jednotky jsou programovatelné vestavěnými tlačítky pomocí menu nebo prostřednictvím PC a softwarové aplikace a umožňují nastavit přesně podle požadavků uživatele. V případě potřeby je možné nastavení a konfiguraci libovolně měnit.
Externí, jedno nebo oboustrannou zobrazovací jednotkou DINOS s velikostí číslic až 250 mm je možné připojit k libovolnému z ostatních displejů pomocí sériového rozhraní RS232, RS485 nebo proudovým výstupem.

Závěsná váha Hanito je vhodná pro vážení břemen v různých oblastech průmyslu, obchodu a dopravy. Je určena k zavěšení na jeřáby, kladkostroje, vysokozdvižné vozíky, části konstrukce atp. Vyniká kompaktními rozměry a vysokou spolehlivostí. Konstrukční řešení a nejnovější technologie, použité při jejím návrhu eliminují chyby vážení vzniklé kýváním nebo otáčením zdvižených břemen.
Použitý LCD displej zaručuje dobrou čitelnost a minimální spotřebu. Bateriové napájení zaručuje dobu provozu až 90 hodin. Volitelně můžeme váhu vybavit nabíjecími bateriemi a nabíječem.
Jako zvláštní příslušenství je v nabídce transportní kufřík pro snadné přenášení nebo bohatě dimenzované závěsné oko pro rychlé zavěšení váhy.

Technické parametry váhy:

 • 8 typů s různou nosností
 • Přesnost: 0,05% jmenovité nosnosti
 • Citlivost pro jmenovitou nosnost:
  300 kg: 0,1 kg
  500 kg: 0,2 kg
  1000 kg: 0,5 kg
  2000 kg: 1 kg
  3200 kg: 1 kg
  5000 kg: 2 kg
  6300 kg: 2 kg
  10000 kg: 5 kg
 • Pracovní teplota: -10°C/+50°C
 • Displej: 5místný LCD, 25,4 mm
 • Indikace: vybité baterie, tara, přetížení
 • Standardní napájení: 6 × standardní baterie 1,5 V, velikost AA (LR6)
 • Alternativní napájení: 6 × nabíjecí Ni-Mh baterie 1,2 V/700 mAh, AA (LR6)
 • Provozní rozsah napájecího napětí: 6-9 V
 • Kryt: ocelový 2mm, povrchová úprava práškovým lakováním
 • Krytí: IP55

Technické parametry měřící jednotky

 • Přetížitelnost tenzometru: 125% jmenovité nosnosti
 • Mezní zatížitelnost tenzometru: 300% jmenovité nosnosti
 • Pracovní teplota: -10°C/+50°C
 • Počet úrovní výstupu: 3000
 • Krytí: IP67 (DIN 40050)
 • Materiál tenzometru: vysokopevnostní nerezová ocelo-niklová slitina
Displej DINOS
Displej DINOS
Displej MICRA
Displej MICRA
Tenzometr na lano
Tenzometr na lano
Tenzometr SILO
Tenzometr SILO
Tenzometr čep
Tenzometr čep
Závěsná váha Hanito
Závěsná váha Hanito
Závěsná váha Hanito
Hanito rozměry
Servisní set závěsného tenzometru ET
Servisní set
Tenzometr oko s rádiovým přenosem
Tenzometr s rádiovým přenosem

Home E-shop Download Kontakty Mapa stránek

Sortiment


© TER ČESKÁ