hlavička

TER ČESKÁ s.r.o.

Jeřábová technika TER, rádiová dálková ovládání Magnetek, kladkostroje KITO
napájecí troleje pro jeřáby, zdvihací a mobilní zařízení.

Závěsný ovladač Alpha

Závěsný ovladač Alpha
 • konfigurace podle požadavků uživatele
 • jednoduché spínací jednotky 1NO nebo 1NC
 • dvojité, jedno nebo dvourychlostní spínací jednotky s integrovaným elektrickým blokováním současného stisku
 • možnost výběru barvy krytu, symbolů a popisu na štítku

Závěsný ovladač Alpha je vhodný ke kontrole pohybů součástí jeřábů, kladkostrojů nebo jiných zařízení. Jako pomocný ovladač se podílí na řízení kontrolních obvodů napájení (stykače, PLC). Je vhodný pro vysoké pracovní zatížení v různých průmyslových oblastech.
Jeho odolná a robustní konstrukce je navržena pro těžké provozní podmínky. Ovladač je možné vybavit 2 až 13 kontrolními prvky uspořádanými do dvou řad. Tím je umožněno párování tlačítek s opačnou funkcí a redukce vnějších rozměrů ovladače. Alpha má nový, inovovaný design, ve kterém jsou všem funkcím stroje přiřazeny jednoznačné grafické symboly. Symboly i s jejich možným popisem jsou nyní vytištěny na etiketě umístěné na krytu ovladače, samotná tlačítka jsou bez označení.
Velikost a tvar ovladače jsou navrženy na základě nejnovějších trendů průmyslového designu a důkladné analýzy jejich ergonomických vlastností. Díky tomu je obsluha stroje pomocí ovladače velmi snadná. Alpha je navržen i s ohledem na jeho snadné zapojení a údržbu, dochází tak k úspoře času a nákladů.
Použité materiály a komponenty ovladače jsou odolné proti opotřebení a spolehlivě chrání vnitřek ovladače proti vodě a prachu. Popis a barvu všech ovládacích a kontrolních prvků ovladače je možné přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka. Úhel sklonu ovladače umožňuje lepší pohled na všechny jeho ovládací prvky. Práce obsluhy s ovladačem probíhá v poloze, která je pro lidské tělo přirozená a není namáhavá. Jeho vnější rozměry jsou minimalizovány v závislosti na celkovém počtu kontrolních prvků, spodní kryt je opatřen protiskluzovým drážkováním na bočních stranách. Alpha je vhodný pro všechna pracovní prostředí a podmínky.
Vnitřní prostor ovladače umožňuje připojení kabelu 48 × 1,5 mm² nebo 30 × 2,5 mm² . Pro snadné a rychlé zapojení mají spínací jednotky šroubovací svorky orientované ke kabelovému vstupu. Bezpečnostní hřibové tlačítko STOP odpovídá předpisu EN 418 a je vybaveno NC kontakty se zaručeným otevřením.

 • Provozní teplota: -25°C/+70°C
 • Krytí: IP 65
 • Izolační třída: Třída II
 • Jmenovitý pracovní proud: 3A
 • Jmenovité pracovní napětí: 250 V AC
 • Mechanická životnost: 500 000 operací
 • Homologace: CE
Závěsný ovladač Alpha
detail
Závěsný ovladač Alpha
popis
Závěsný ovladač Alpha
rozměry

Home E-shop Download Kontakty Mapa stránek

Sortiment v kategorii

Závěsné ovladače

Mike
Mike
Charlie
Charlie
NPA-CP
NPA-CP
Victor
Victor
NPA
NPA
SPA
SPA

© TER ČESKÁ