Alpha

Závěsný ovladač Alpha je vhodný k použití v pomocných řídících obvodech zdvihacích a dalších průmyslových zařízeních (ovládání stykačů, PLC). Je vhodný pro vysoké pracovní zatížení i v nejnáročnějších provozních podmínkách.
Ovladač je možné vybavit 2 až 13 kontrolními prvky uspořádanými do dvou řad. Tím je umožněno párování tlačítek s opačnou funkcí a redukce vnějších rozměrů ovladače. Alpha má nový, inovovaný design, ve kterém jsou všem funkcím stroje přiřazeny jednoznačné grafické symboly. Symboly i s jejich možným popisem jsou nyní vytištěny na etiketě umístěné na krytu ovladače, samotná tlačítka jsou bez označení.
Velikost a tvar ovladače jsou navrženy na základě nejnovějších trendů průmyslového designu a důkladné analýzy jejich ergonomických vlastností. Díky tomu je obsluha stroje pomocí ovladače velmi snadná. Alpha je navržen i s ohledem na jeho snadné zapojení a údržbu, dochází tak k úspoře času a nákladů.
Použité materiály a komponenty ovladače jsou odolné proti opotřebení a spolehlivě chrání vnitřek ovladače proti vodě a prachu. Popis a barvu všech ovládacích a kontrolních prvků ovladače je možné přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka. Úhel sklonu ovladače umožňuje lepší pohled na všechny jeho ovládací prvky. Práce obsluhy s ovladačem probíhá v poloze, která je pro lidské tělo přirozená a není namáhavá. Jeho vnější rozměry jsou minimalizovány v závislosti na celkovém počtu kontrolních prvků, spodní kryt je opatřen protiskluzovým drážkováním na bočních stranách. Alpha je vhodný pro všechna pracovní prostředí a podmínky.
Vnitřní prostor ovladače umožňuje připojení kabelu 48 × 1,5 mm² nebo 30 × 2,5 mm² . Pro snadné a rychlé zapojení mají spínací jednotky šroubovací svorky orientované ke kabelovému vstupu. Bezpečnostní hřibové tlačítko STOP odpovídá předpisu EN 418 a je vybaveno NC kontakty se zaručeným otevřením.

Vlastnosti

  • konfigurace podle požadavků uživatele
  • jednoduché spínací jednotky 1NO nebo 1NC
  • dvojité, jedno nebo dvourychlostní spínací jednotky s integrovaným elektrickým blokováním současného stisku obou tlačítek
  • možnost výběru barvy krytu, symbolů a popisu na štítku

Parametry

  • Provozní teplota: -25°C/+70°C
  • Krytí: IP 65
  • Izolační třída: Třída II
  • Jmenovitý pracovní proud: 3A
  • Jmenovité pracovní napětí: 250 V AC
  • Mechanická životnost: 500 000 operací

Kabely s bočními lanky k závěsným ovladačům

Nabízíme kabely s 5, 8, 12, 16, 20, 24 a 30 vodiči o průřezu 1,5 mm². Více na E-Shopu.

Ke stažení

Další položky ke stažení na www.terworld.com

Rychlý dotaz, poptávka, objednávka