Top

Vřetenový koncový spínač Top je vhodný ke kontrole a řízení pohybu průmyslových zařízení a všude kde je třeba měřit úhel otočení nebo počet otáček. Vstupní hřídel spínače je připojena k výstupu zařízení a přes šnekovou redukční převodovku s nastavitelným převodovým poměrem pohání výstupní hřídel s blokem stavitelných vaček nebo jiným snímacím zařízením. Současně lze sledovat i otáčení vstupní hřídele spínače.
Top najde uplatnění i jako součást výbavy větrných turbín kde se používá k řízení otáčení gondoly a listů turbíny. Otáčení pohonu gondoly a listů sledují koncové spínače a výstupní signál z jejich kodérů je přiveden na vstup řídícího PLC turbíny. Současně je možné využít spínací jednotky bloků vaček pro indikaci 4 kritických poloh natočení gondoly nebo listů.

Vlastnosti

Převodovka Top je kombinací šnekové převodovky a jednoho nebo více převodových kol s přímým čelním ozubením, převodový poměr výstupů může být 1 : 1 až 1 : 9400. Každý ze tří výstupů spínače může mít jiný převod. Přesná poloha každé vačky se nastaví šroubem.
Spínací jednotky mají NC kontakty se zaručeným otevřením v případě zkratu a jsou vhodné pro bezpečnostní funkce.

Možnosti

Top může být osazen různými kombinacemi snímačů a bloků spínacích jednotek: až 12 spínacími jednotkami s vačkami, potenciometry nebo kodéry (max. 3) nebo absolutním snímačem Yankee pro montáž na blok vaček (max. 3).
Při současné montáži bloku vaček, potenciometru nebo kodéru a snímače Yankee máte k dispozici vynikající bezpečnostní zařízení s více měřícími a výkonnými elementy vhodné pro rozmanitá použití.
K dispozici je i provedení s přírubou. Barvu krytu a ev. popisky je možné přizpůsobit požadavkům uživatele.

Materiály

Vstupní hřídel je vyrobena z nerezové oceli AISI 430F nebo AISI 303 a uložena v kuličkových ložiscích nalisovaných do těla spínače. Převodová kola jsou z technopolymeru se samomaznými vlastnostmi. Vzájemná kombinace těchto materiálů zabezpečuje vynikající ochranu proti korozi a opotřebení a minimalizuje nutnou údržbu pouze na občasnou kontrolu přesnosti uložení. Tělo a kryt spínače Top jsou tlakové odlitky z lehké slitiny s povrchovou úpravou práškovým lakováním.
Použité materiály jsou vysoce odolné proti opotřebení, vlivům okolí a spolehlivě chrání vnitřek spínače proti vodě a prachu.

Parametry

 • Odolný proti slanému prostředí, solným výparům, solné mlze
 • Skladovací teplota: -40°C/+80°C
 • Provozní teplota: -40°C/+80°C
 • Krytí: IP 66 / IP 67 / IP69K
 • Izolační třída: Třída I
 • Maximální otáčky: 800 otáček/min
 • Vstup kabelu: kabelová průchodka M20
 • Pracovní poloha: libovolná
 • Převodový poměr: 1 : 1 ÷ 1 : 9400, volitelný

Ke stažení

Další položky ke stažení na www.terworld.com

Rychlý dotaz, poptávka, objednávka

  Po vyplnění a odeslání formuláře dostanete kód výrobku.
  Získaný kód nám pošlete přes kontaktní formulář nebo e-mailem.
  Nabídku Vám pošleme co nejdříve.