Vážení břemen

Vážení břemen a omezení přetížení zdvihacích zařízení

Systém omezení přetěžování se skládá ze zobrazovací jednotky s převodníkem a napájecím obvodem měřícího můstku tenzometru – displeje ALPHA, JUNIOR, KAPPA, MICRA nebo DINOS a měřícího tenzometru. Podle výstupního signálu tenzometru displej určuje a zobrazuje aktuální hmotnost břemene a umožňuje celou řadu dalších funkcí systému. Tenzometr je s displejem spojen kabelem.

Displeje mají jeden nebo dva nezávislé vstupy a mohou být osazeny rozšiřujícími kartami se spínacími relé, analogovým, sériovým nebo logickým výstupem. Montují se do panelu nebo na DIN lištu. Základní ovládání je vyřešeno vestavěnými tlačítky, kompletní nabídka všech funkcí je přístupná ovládáním prostřednictvím zadního konektoru. Displeje jsou programovatelné tlačítky nebo prostřednictvím PC a umožňují nastavení podle požadavků uživatele. Displej KAPPA nabízí i pokročilé zpracování vstupních dat např. za časové období a umožňuje tak např. omezit funkce zařízení v případě blížícího se termínu předepsané údržby.

Systém lze vybavit také přídavnou, externí, jedno nebo oboustrannou zobrazovací jednotkou DINOS s velikostí číslic až 250 mm. DINOS se k řídícímu displeji připojí pomocí sériového nebo analogového výstupu.

Tenzometry

Jako snímací prvky slouží různé typy tenzometrů, podle způsobu montáže do stávající konstrukce zdvihacího zařízení. Přehled a podrobné parametry všech nabízených tenzometrů a další informace jsou ke stažení v PDF.

Displeje

Nabízíme tyto typy displejů Ditel:

  • JUNIOR
  • MICRA
  • ALPHA
  • KAPPA
  • přídavný displej DINOS

Displeje umožňují buď montáž do panelu nebo na DIN lištu, DINOS je přídavný externí displej s velikostí číslic až 250 mm, určený pro samostatnou montáž.
Displeje obsahují napájecí obvody tenzometru, AD převodník pro výpočet a zobrazení hmotnosti břemene, programovatelnou logiku a volitelné výstupní obvody na přídavných kartách podle požadavků uživatele s relé, analogovým, datovým nebo logickým výstupem.
Externí, jedno nebo oboustrannou zobrazovací jednotkou DINOS s velikostí číslic až 250 mm je možné připojit k libovolnému z ostatních displejů pomocí sériového rozhraní RS232, RS485 nebo proudovým výstupem.

Závěsné váhy HANITO a HANG

Závěsné váhy Hanito a HANG jsou vhodné pro vážení břemen v různých oblastech průmyslu, obchodu a dopravy. Jsou určené k zavěšení na jeřáby, kladkostroje, vysokozdvižné vozíky, části konstrukcí atp. Vynikají kompaktními rozměry a vysokou spolehlivostí. Konstrukční řešení a nejnovější technologie, použité při jejich návrhu eliminují chyby vážení vzniklé kýváním nebo otáčením zdvižených břemen.
Displeje mají dobrou čitelnost a minimální spotřebu. Bateriové napájení zaručuje dobu provozu až 90 hodin.

Hanito může vážit břemena do 5400 kg, Hang má rozsah 1 – 32 tun.

Závěsná váha HANDIFOR

Handifor je kompaktní lehká váha s nosností 20 – 200 kg.

Servisní kalibrační soupravy

Pro servisní pracovníky a zaměstnance údržby nabízíme soupravy závěsného tenzometru ET Series nebo tenzometru v provedení „oko“ s rádiovým přenosem. Obě soupravy mají kapesní vyhodnocovací modul s LCD displejem. Tenzometry jsou navrženy zejména pro servisní účely tj. opakovanou, častou, rychlou a jednoduchou montáž, nízkou hmotnost a snadnou přenositelnost. Jsou vyrobeny z lehké slitiny, ET Series může být dodána včetně transportního zavazadla. Ceny servisních setů zašleme na požádání.
Kalibrační soupravu ET nabízíme i k zapůjčení nebo můžeme kalibraci stávajícího zařízení provést sami na objednávku.

Ke stažení

Videa

Systém vážení břemen: tenzometr typ čep a displej MICRA M. Jednoduché, rychlé a snadné!

Rychlý dotaz, poptávka, objednávka