Base

Vřetenový koncový spínač Base je určen pro použití v pomocných řídících obvodech zdvihacích a dalších průmyslových zařízeních (ovládání stykačů, PLC).
Vstupní hřídel spínače je připojena k výstupu převodovky stroje a přes redukční převodovku s volitelným převodovým poměrem pohání výstupní hřídel s přesně nastavitelnými vačkami, které ovládají spínací jednotky.

Vlastnosti

Převodovka Base je kombinací šnekové převodovky a jednoho nebo více převodových kol s přímým čelním ozubením. Jejich volbou je možné nastavit převodový poměr v rozmezí 1 : 15 až 1 : 1500. Přesná poloha každé vačky výstupní hřídele se nastaví šroubem. Pro svoje malé vnější rozměry je Base vhodný zejména pro montáž do malých prostor.

Spínací jednotky mají NC kontakty se zaručeným otevřením v případě zkratu a jsou vhodné pro bezpečnostní funkce.

Možnosti

Base může být osazen jedním blokem vaček s maximálně 4 spínacími jednotkami. Volitelně je možné koncový spínač osadit spínacími jednotkami pro silové obvody. K dispozici je provedení s přírubou. Barvu krytu a ev. popisky je možné přizpůsobit požadavkům uživatele.

Materiály

Vstupní hřídel je vyrobena z nerezové oceli a uložena v bronzových pouzdrech nalisovaných do plastové základny spínače. Převodová kola jsou z technopolymeru se samomaznými vlastnostmi. Vzájemná kombinace těchto materiálů zabezpečuje vynikající ochranu proti korozi a opotřebení a minimalizuje nutnou údržbu pouze na občasnou kontrolu přesnosti uložení.
Použité materiály jsou vysoce odolné proti opotřebení, vlivům okolí a spolehlivě chrání vnitřek spínače proti vodě a prachu.

Parametry

 • Skladovací teplota: -40°C/+80°C
 • Provozní teplota: -40°C/+80°C
 • Krytí: IP42, IP65, IP66 / IP67, IP69K podle provedení
 • Izolační třída: Třída II
 • Maximální otáčky: 800 otáček/min
 • Vstup kabelu: kabelová průchodka M16
 • Pracovní poloha: libovolná
 • Převodový poměr: 1 : 15 ÷ 1 : 1500, volitelný

Ke stažení

Další položky ke stažení na www.terworld.com

Rychlý dotaz, poptávka, objednávka

  Po vyplnění a odeslání formuláře dostanete kód výrobku.
  Získaný kód nám pošlete přes kontaktní formulář nebo e-mailem.
  Nabídku Vám pošleme co nejdříve.