NPA

Závěsný ovladač NPA je vhodný k použití v pomocných řídících obvodech zdvihacích a dalších průmyslových zařízeních (ovládání stykačů, PLC). Odolná a robustní konstrukce NPA je navržena pro těžké provozní podmínky se zaměřením na průmyslovou oblast.
NPA je k dispozici s obdélníkovými tlačítky (shodnými s SPA) nebo s kruhovými, prachotěsnými tlačítky (může být označován jako NPA-S).
Gumový kryt kruhových, prachotěsných tlačítek spolehlivě chrání ovladač před průnikem prachu, který může způsobit jejich špatný chod pokud je ovladač používán za extrémně nepříznivých podmínek. Všechna tlačítka jsou vyrobena z termoplastu a opatřena textem nebo symboly. Dvouvrstvá vstřikovací výrobní technologie zajišťuje velmi dobrou čitelnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům, oděru a opotřebení.
Ovladač může být osazen 2–12 prvky a jako jediný ovladač na trhu nabízí možnost třírychlostních spínacích jednotek.
Použité materiály a komponenty ovladače jsou vysoce odolné proti opotřebení a spolehlivě chrání vnitřek ovladače proti vodě a prachu. Popis a barvu všech ovládacích a kontrolních prvků ovladače je možné přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka.

Chránič vstupního kabelu je možné otočením naklonit o 20°. Náklon ovladače vůči vstupnímu kabelu umožňuje lepší pohled na všechny ovládací prvky. Práce obsluhy s ovladačem probíhá v poloze, která je pro lidské tělo přirozená a není namáhavá.

Pokud je vstupní kabel vybaven kabelovým lankem, můžete k upevnění lanka k ovladači využít závěsný adaptér PRTO6626PE. Adaptér je dodáván volitelně na přání zákazníka.

K dispozici jsou jednoduché jedno, dvou nebo třírychlostní spínací jednotky. Spínací jednotky je možné vzájemně mechanicky blokovat proti současnému stisku tlačítek. Bezpečnostní hřibové tlačítko STOP odpovídá předpisu EN 418 a je vybaveno NC kontakty se zaručeným otevřením.

Vlastnosti

  • obdélníková nebo kruhová prachotěsná tlačítka s volitelnými symboly a popisem
  • 1, 2 nebo 3-rychlostní spínací jednotky
  • 2-12 pozic
  • varianta NPA-CP pro přímé ovládání silových obvodů do 3 kW

Parametry

  • Provozní teplota: -25°C/+70°C
  • Krytí: IP 65
  • Izolační třída: Třída II
  • Jmenovitý pracovní proud: 1,9 A
  • Jmenovité pracovní napětí: 380 V AC
  • Mechanická životnost: 500 000 operací

Kabely s bočními lanky k závěsným ovladačům

Nabízíme kabely s 5, 8, 12, 16, 20, 24 a 30 vodiči o průřezu 1,5 mm². Více na E-Shopu.

Ke stažení

Další položky ke stažení na www.terworld.com

Rychlý dotaz, poptávka, objednávka