Oscar

Vřetenový koncový spínač Oscar je vhodný ke kontrole a řízení pohybu průmyslových zařízení a všude kde je třeba měřit úhel otočení nebo počet otáček. Vstupní hřídel spínače je připojena k výstupu zařízení a přes šnekovou redukční převodovku s nastavitelným převodovým poměrem pohání výstupní hřídel s blokem stavitelných vaček nebo jiným snímacím zařízením. Současně lze sledovat i otáčení vstupní hřídele spínače.
Oscar najde uplatnění i jako součást výbavy větrných turbín kde se používá k řízení otáčení gondoly a listů turbíny. Otáčení pohonu gondoly a listů sledují koncové spínače a výstupní signál z jejich kodérů je přiveden na vstup řídícího PLC turbíny. Současně je možné využít spínací jednotky bloků vaček pro indikaci 4 kritických poloh natočení gondoly nebo listů.

Vlastnosti

Převodovka Oscar je kombinací šnekové převodovky a jednoho nebo více převodových kol s přímým čelním ozubením, převodový poměr výstupů může být 1 : 1 až 1 : 1550. Každý ze dvou výstupů spínače může mít jiný převod. Přesná poloha každé vačky se nastaví šroubem.
Spínací jednotky mají NC kontakty se zaručeným otevřením v případě zkratu a jsou vhodné pro bezpečnostní funkce.

Možnosti

Oscar může být osazen různými kombinacemi snímačů a bloků spínacích jednotek: až 8 spínacími jednotkami s vačkami, potenciometry nebo kodéry (max. 2) nebo absolutním snímačem Yankee pro montáž na blok vaček (max. 2).
Při současné montáži bloku vaček, potenciometru nebo kodéru a snímače Yankee máte k dispozici vynikající bezpečnostní zařízení s více měřícími a výkonnými elementy vhodné pro rozmanitá použití.
K dispozici je i provedení s přírubou. Barvu krytu a ev. popisky je možné přizpůsobit požadavkům uživatele.

Materiály

Vstupní hřídel je vyrobena z nerezové oceli AISI 430F nebo AISI 303 a uložena v kuličkových ložiscích nalisovaných do těla spínače. Převodová kola jsou z technopolymeru se samomaznými vlastnostmi. Vzájemná kombinace těchto materiálů zabezpečuje vynikající ochranu proti korozi a opotřebení a minimalizuje nutnou údržbu pouze na občasnou kontrolu přesnosti uložení. Tělo a kryt spínače Oscar jsou vyrobeny z technopolymeru s vysokou mechanickou odolností a pevností.
Použité materiály jsou vysoce odolné proti opotřebení, vlivům okolí a spolehlivě chrání vnitřek spínače proti vodě a prachu.

Parametry

 • Skladovací teplota: -40°C/+80°C
 • Provozní teplota: -40°C/+80°C
 • Krytí: IP 66 / IP 67 / IP69K
 • Izolační třída: Třída II
 • Maximální otáčky: 800 otáček/min
 • Vstup kabelu: kabelová průchodky M16 – M20 (max. 8)
 • Pracovní poloha: libovolná
 • Převodový poměr: 1 : 1 ÷ 1 : 1550, volitelný
 • HALT test: data na vyžádání

Oscar LIMA

LIMA je přídavný bezpečnostní systém, který nepřetržitě sleduje otáčení vstupní hřídele spínače. Snímač LIMA má dva nezávislé, mechanicky oddělené detekční systémy sledování otáčení hřídele založené na různých technologiích.
Vřetenový koncový spínač Oscar se systémem LIMA vyhovuje všem požadavkům normy ISO 13849: Bezpečnost strojních zařízení – Bezpečnostní části ovládacích systémů – Část 1: Všeobecné zásady pro konstrukci.
Výstupy snímače LIMA se připojují k řídicí jednotce stroje nebo PLC 8 vodiči z konektoru (4 piny pro každý senzor).

Ke stažení

Další položky ke stažení na www.terworld.com

Rychlý dotaz, poptávka, objednávka

  Po vyplnění a odeslání formuláře dostanete kód výrobku.
  Získaný kód nám pošlete přes kontaktní formulář nebo e-mailem.
  Nabídku Vám pošleme co nejdříve.