Fox

Vřetenový koncový spínač Fox je vhodný ke kontrole a řízení pohybu průmyslových zařízení a všude kde je třeba měřit úhel otočení nebo počet otáček. Vstupní hřídel spínače je připojena k výstupu zařízení a přes šnekovou redukční převodovku s nastavitelným převodovým poměrem pohání výstupní hřídel s blokem stavitelných vaček nebo jiným snímacím zařízením. Současně lze sledovat i otáčení vstupní hřídele spínače.
Fox najde uplatnění i jako součást výbavy větrných turbín kde se používá k řízení otáčení gondoly a listů turbíny. Otáčení pohonu gondoly a listů sledují koncové spínače a výstupní signál z jejich kodérů je přiveden na vstup řídícího PLC turbíny. Současně je možné využít spínací jednotky bloků vaček pro indikaci 4 kritických poloh natočení gondoly nebo listů.

Vlastnosti

Převodovka Fox je kombinací šnekové převodovky a jednoho nebo více převodových kol s přímým čelním ozubením, převodový poměr 1 výstupu může být 1 : 3 až 1 : 2800. Přesná poloha každé vačky se nastaví šroubem.
Spínací jednotky mají NC kontakty se zaručeným otevřením v případě zkratu a jsou vhodné pro bezpečnostní funkce.

Možnosti

Fox může být osazena blokem až 4 spínacích jednotek s vačkami a volitelně potenciometrem, kodérem nebo absolutním snímačem Yankee.
Při současné montáži bloku vaček, potenciometru nebo kodéru a snímače Yankee máte k dispozici vynikající bezpečnostní zařízení s více měřícími a výkonnými elementy vhodné pro rozmanitá použití.
K dispozici je i provedení s přírubou. Barvu krytu a ev. popisky je možné přizpůsobit požadavkům uživatele.

Materiály

Vstupní hřídel je vyrobena z nerezové oceli AISI 430F nebo AISI 303 a uložena v kuličkových ložiscích nalisovaných do těla spínače. Převodová kola jsou z technopolymeru se samomaznými vlastnostmi. Vzájemná kombinace těchto materiálů zabezpečuje vynikající ochranu proti korozi a opotřebení a minimalizuje nutnou údržbu pouze na občasnou kontrolu přesnosti uložení. Tělo a kryt spínače Fox jsou vyrobeny z technopolymeru s vysokou mechanickou odolností a pevností.
Použité materiály jsou vysoce odolné proti opotřebení, vlivům okolí a spolehlivě chrání vnitřek spínače proti vodě a prachu.

Parametry

 • Skladovací teplota: -40°C/+80°C
 • Provozní teplota: -40°C/+80°C
 • Krytí: IP 66 / IP 67 / IP69K
 • Izolační třída: Třída II
 • Maximální otáčky: 800 otáček/min
 • Vstup kabelu: kabelová průchodka M20, M16+M20, M20+M20
 • Pracovní poloha: libovolná
 • Převodový poměr: 1 : 3 ÷ 1 : 2800, volitelný
 • HALT test: data na vyžádání

Fox Speed

Fox Speed jsou speciální verze spínače s vyššími maximálními otáčkami, ale menším rozsahem převodových poměrů.

 • Převodový poměr ≥1 : 16: nejvýše 800 otáček/min
 • Převodový poměr <1 : 16: nejvýše 200 otáček/min
 • Převodový poměr 1 : 50 nebo 1 : 100: nejvýše 1500 otáček/min

Ke stažení

Další položky ke stažení na www.terworld.com

Rychlý dotaz, poptávka, objednávka

  Po vyplnění a odeslání formuláře dostanete kód výrobku.
  Získaný kód nám pošlete přes kontaktní formulář nebo e-mailem.
  Nabídku Vám pošleme co nejdříve.